Görme Engelliler

Okul Gazetemiz "Gökkuşağı"nı çıkarttık...

Bu sene okulumuzda “Okul Gazetesi Kulübü” olarak bir okul dergisi çıkaralım ,istedik. Kulüp öğrencileri ve tüm Kazım Karabekir Okulu dergi çıksın diye canı gönülden çalıştık, çabaladık.

 

Yazılar, şiirler, resimler, bilmeceler, etkinlikler bir araya gelirken bu, okulun sesi dedik ve dergimize bir isim aramaya başladık. Yazılarımız ve şiirlerimiz renk renk olmuş gönül penceremize yansımıştı ki bir değerli ses “Derginin adı Gökkuşağı olsun.” dedi. Başka bir isim bundan daha güzel anlatabilir miydi içimizdeki manzarayı.Hepsi ayrı koku ve renkte olan çiçeklerdi öğrencilerimiz. Onların ürünleri ve eserleri ise tam bir renk cümbüşü…

Yağan rahmetin ardından çıkan gökkuşağı gibi, bizim alın teriizin ardından geldi “Gökkuşağı” dergisi. Dergimizi bizim gönül renklerimiz oluşturdu. Renklerimiz ayrı olsa da karakterler, yaşantılar, fikirler ayrı olsa da yazılanlar hep çok güzeldi, hep çok renkliydi. Onlar yan yana geldikçe farklılıkların, zıtlıkların da güzel olduğunu gördük biz.

Biz dergimizi oluştururken “biz”i çok sevdik. Farklılıklarımıza saygı duyduk, farklı görüşlere yanımızda yer verdik. Herkese Mevlana hoşgörüsüyle yaklaşmayı bir daha öğrendik…

Bu dergi Kazım Karabekir İlk ve Ortaokulu’nun rengarenk dergi. “Gökkuşağı” dergisi. İlk sayımız,ilk heyecanımız… Eksiklerimizi ve yanlışlarımızı heyecanımıza ve tecrübesizliğimize verirseniz çok seviniriz.

Bu derginin çıkmasında emeği geçen idarecilerimize, saygıdeğer öğretmenlerimize ve emek veren tüm öğrenci arkadaşlarımıza , bize destek olan İsabet Dershanesi Sincan şubesine çok teşekkür ederiz.

Sevgi ve saygıyla kalın…

EDİTÖR

 

 

Okul gazetemizi PDF formatında bilgisayarınıza indirmek için tıklayınız...